Bábovka!

Bábovka! Jíst bábovku, to je jako sedět u babičky v křesle a pít kakao. Nebo, jako když jdete lesem a je vám zase sedum roků a cpete si borůvky místo do hrnečku rovnou do pusy. Je to úplně stejný, jako když na podzim sbíráte ořechy, loupete ty čerstvý holátka rukama a pak se divíte, že máte ty ruce tejden hnědý. Jako když běžíte po oranici, nad sebou draka a v tý oranici brambory v popelu.

Já vám nevím, bábovka, to je prostě kus dětství, obrovský retro (alespoň pro ty, co se narodili ještě za totáče). Bábovka je skvělá věc a já ji mám hrozně moc ráda. Na povrchu křupavá, uvnitř heboučká. A nejlepší je ještě teploučká (jojo, za ty rýmovačky si klepu samozřejmě na čelo).

Mám pro vás pár receptů na ty moje nejoblíbenější. Tak pojďme na ně!

Dvoubarevná tvarohová bábovka

Tohle je naprostá klasika. Kdo by nemiloval mramorovou bábovku s tvarohem? Když jsem se svého času ptala v práci, co mám upéct na poradu, skoro vždycky padlo: takovou tu dvoubarevnou bábovku. Ale musí bejt s tvarohem! A já se nedivim. Já ji mám taky moc ráda, skoro nejradši (Ale můžete mít vůbec nějakou bábovku nejradši?). A taky ji asi nejčastěji dělám.

tvarohová bábovka
tvarohová bábovka

Ořechová bábovka s kousky čokolády

Ořechová s čokoládou. Jéžiš! Tu dělala babička a dávala do ní velký kusy čokolády. Když byla ta bábovka ještě teplá, voněla omamně vlašákama a v puse se rozpouštěla ještě teplá čokoláda (a takovou čokoládu já nikdy nikde nesehnala, a nevim, jak tu záhadu vyřešit). Takhle ta je prostě úplně báječná! A proč ji teda nemám na prvním místě? Protože mě ukrutně nebaví loupat ořecha. A už vůbec mě nebaví je kupovat (jsou totiž děsivě drahý). Takže tahle je úžasná, ale je sváteční.

ořechová bábovka
ořechová bábovka

Kokosová hrníčková bábovka

Píšu to tu pořád dokola. A pořád dokola se snažím udělat to nejlepší kokosové těsto. Ty nej kokosové muffiny, tu nej kokosovou bábovku, buchtu, co voní jako kokosový ráj. Možná to jde, možná se mi to nikdy nepovede. Ale tady u té bábovky jsem zatraceně blízko!

Kokosová hrníčková bábovka
Kokosová hrníčková bábovka

Mramorová bábovka s jogurtem a pohankou

Mramorová bábovka? No ta je snad jenom jedna, ne? Ale co vás nemá. I s mramorovou si můžete hrát, jak vás napadne. Jednou udělám světlé těsto s vanilkou, jindy s citronovou kůrou. Někdy dám do kakaové části ještě nasekanou čokoládu. A jindy zase přimíchám pohankovou mouku. To abych neměla tak těžké svědomí, že jí sním půlku jenom ke snídani.

Mramorová bábovka s pohankou
Mramorová bábovka s pohankou

A tím nekončíme. Jak budu postupně přidávat recepty, tak přidám i další odkazy. Kdybyste měli nějaký bezva recept na bábovku, tak se o něj určitě podělte! Buď na mail, nebo rovnou do komentářů.

2 komentáře Přidat své
  1. Miluji babovky, až jsi mi pripomnela, ze jsem ji neměla roky, bo u nás ji nikdo neji. Udělám si sama a budu se tesit, zda daš recept na tu tvarohovou. miluji tvaroh, rikam si, proc jsem ji ještě nezkousela s tvarohem, mnam 🙂

  2. Když jsem četla, že máte nedostatek ořechů, ráda bych vám nějaké nabídla. Máme jich spoustu, ale ve skořápkách, louskat také nestíhám. Bábovky a vánoční cukroví s ořechy k sobě ladí kouzelně. Pokud chcete, ozvěte se na mail a domluvíme se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *