Kávové muffiny s čokoládou

Už se léta se snažím přijít na recept na kávové muffiny, který by byl dostatečně kávový, aby uspokojil i ty největší kávomilce. Už jednou jsem vám recept na kávové muffiny nabídla. Muffiny byly efektní, krásné a dobré, ale ne stoprocentní (alespoň pro mě). Tentokrát jsem zkusila do základního těsta přidat více vodičů chuti – k máslu ještě tučnou smetanu a pořádně silné espresso z kapslového kávovaru. Výsledek je víc než uspokojivý.

Tak s chutí do toho!

Na 6 muffinů budete potřebovat:

 • 110 g hladké mouky
 • 50 g cukru
 • 1 lžička prášku do pečiva
 • 1 vejce
 • Espresso (cca 30-40 ml)
 • 50 ml tučné smetany
 • 50 g rozpuštěného a vychladlého másla
 • Čtvereček čokolády do každého muffinu
 • Zrnkovou kávu na ozdobu (není nutné)

Troubu si rozheřejte na 180 °C. Uvařte si espresso a vlijte do něj smetanu. Nebude tak horké a budete jej moci přidat do tekuté směsi k vajíčku. Pokud byste jej přilili do vajíčka okamžitě, mohlo by se srazit.

V jedné míse smíchejte suché ingredience a v jiné všechny tekuté. Promíchejte lehce v těsto a naplňte košíčky. Doprostřed každého košíčku vmáčkněte čtvereček čokolády tak, aby byl úplně ponořený.

Povrch muffinů můžete ozdobit zrnkovou kávou.

Dejce péct do předehřáté trouby na cca 20-25 minut.

Kávové muffiny

Kávový muffiny v hrnečku

DSC_0869

TIP:

S rozpustnou kávou se vám silná kávová chuť v těstě nepovede. Ideální na domácí přípravu je spíše mokka konvička nebo kávovar na kapsle. Jestli uvažujete o koupi, doporučuju z vlastní zkušenosti Nespresso Krups a nebo NESCAFÉ Dolce Gusto, který je zároveň i stylovým doplňkem. Ke kávovaru Dolce Gusto navíc můžete vyhrát stylový doplněk od značky Trollbeads.

Já bych moc neváhala. 🙂

Kávové muffiny s kávou

9 komentářů Přidat své
  1. Dávala jsem jedno z kávovaru Nespresso, které má cca 40 ml. Na to množství to bohatě stačilo a byly pěkně kávové. Kdyby byla směs moc suchá, můžete si pomoct smetanou, mlékem nebo i vodou.

 1. Kávu jsem udělala v moka konvičce a dala cca těch 40 ml. Muffiny vypadají i chutnají úžasně (i když na můj vkus by mohly být ještě víc kávové)! Díky za recept.

 2. Dobrý den, měla bych dotaz na tu čokoládu. Dala jsem kostičku doprostřed a ona se mi při pečení dostala na dno 🙁 nějaká rada, nebo co jsem udělala špatně?? děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *