Muffin na papíře

Na trhu je řada publikací o pečení muffinů. Jsou plné receptů, tipů a hezkých obrázků. Jak si z nich vybrat?

V listopadu dorazí na pulty knihkupectví kniha o nazdobených košíčcích Zdobené muffiny – Cupcaky pro každou příležitost. Cupcakes vypadají efektně a jsou prostě k sežrání.

Knížka, na kterou jsem jsem si dlouho brousila zuby se jmenuje 1 těsto, 100 muffinů. Najdete v níc docela zajímavé kombinace, které rozhodně stojí za vyzkoušení (alespoň pro tu srandu). Třeba Marshmallow muffiny nebo výborné mrkvové s tvarohovým krémem.

Kniha s prostým názvem Muffiny se dá sehnat za pouých deset kaček. Jinde za ni vysolíte i necelou dvoustovečku. Stojí za to hledat a srovnávat ceny. Pár receptů do sbírky pak může vyjít docela levně! Tahle konkrétně obsahuje: „Více než sedmdesát chutných receptů od známé klasiky až k vynalézavým kreacím – ořechové s banány, dýňové na karibský způsob, valentinské s malinami, ananasové s mákem, čokoládové, čínské s krůtím masem, zeleninové a la pizza…“

Muffiny, jsou 1-2-3 hotové, to přece ví všichni, kdo je tak moc milují. A vědí to i autoři téhle brožované publikace.

Ve slovenštině vyšla knihaMuffiny a pagáče. Na 188 stranách vás hravě přesvědčí, že muffiny nejsou jen módní pečivo, ale že jsou univerzální dobrotou ke snídani, svačině, večeři… Můžete je mít sladké i slané, s ovocem, čokoládou, prostě se vším, co si vzpomenete (i s klobásou!).

Americké pečivo nejsou jen muffiny. Až vás omrzí, můžete zkusit třeba oblíbené brownies se spoustou čokolády nebo doughnuts (americké koblihy) podle receptů z této knihy.

Jako bonbónek na konec jsem zařadila sladce barevnou publikaci plnou tipů na efektní zdobení 1000 nápadů na zdobení dortů a dezertů. Má přes 300 stran plných barevných fotografiích při jejichž prohlížení se sbíhají sliny (je to trapné klišé, ale je ty obrázky jsou fakt pecka!). Její hlavní devizou jsou základní recepty na tvorbu polevy, ganache, královské glazury, fondánu, gumpasty a marcipánu.

 Našli jste lepší? Podle čeho/koho pečete muffiny vy?

2 komentáře Přidat své
  1. myslím, že tu poslední knihu potřebuju :-P. Na netu je hafo inspirace, ale kniha je kniha <3.
    Jinak osobně mám „Jedno těsto…“ a základího receptu se držím pořád. I když peču z „Muffiny“ ptž jedny slané mi od tama vyšly vyloženě hrozně. Ale pro inspiraci dobré 🙂

  2. „Jedno těsto..“ mám taky, je v něm hafo inspirace a základní těsto je skoro stejné jako z Apetitu. Zklamalo mě jen jednou, ale tam byl průšvih spíš ve studených ingrediencích z ledničky.
    O tu poslední asi napíšu ježíškovi, ošahávám si ji pravidelně v knihkupectvích! Ty obrázky jsou jako droga!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *