Ne hladu, ne únavě a o výživě dětí. Potkáme se?

Asi vám neušly dvě skutečnosti. Jsem tady děsně neaktivní. A mám dvě malé děti. Ono to spolu hodně souvisí, nestíhám proto nic. Sednout si k počítači, naťukat kousek textu (a to jsem prosím profesí vystudovaný novinář a copywriter), upravit nafocené fotky, to je totální sci-fi, ještě větší než nový Blade Runner (o kinu si můžu nechat leda tak zdát). Ale občas se poštěstí. Mladšímu prckovi bylo půl roku (cože?), takže je nejvyšší čas vzkřísit mě z mrtvých.

Taky moc dobře víte, že prakticky vůbec nesdílím své soukromí. To v následujících týdnech maličko poruším, ale opravdu jenom maličko. Nečekejte texty o porodech, ani o výbavičce pro miminko a našich oblíbených hračkách, či knihách. Čekejte konečně slouho slibované texty o mrňatech a jídle.

Ne hladu!

Před pár týdny jsem se totiž odhodlala k prvnímu kroku. Potřebovala jsem zatočit s únavou, která mě provázela od porodu takřka neustále. Ploužila jsem se jako hadrová panenka, dennodenní úkony jsem jela stereotypně jako robot, radost ze života a dětí nulová. Spala jsem minimálně, veškerý čas spolykaly děti. Oblíbené kratochvíle upadly hluboko do zapomnění.

Zní to děsně, ale chlapci jsou veliké osobnosti (no, mají po kom být). Starší je takové perpetum mobile přes den. Ale je to zlatý, živý a veselý chlapec. Od rána do večera nezavře pusu a chce stoprocentní pozornost. Jinak následuje “zlobení”, jinými slovy nudí se a dělá z bytu kůlničku na dříví. Ale zase krásně spí! Mladší je perpetum mobile nonstop. Prosím, nepište mi rady na noční spánek. Vyzkoušeli jsme všechno kromě Rohypnolu a odvaru z makovic. Fakt všechno. Je to čistokrevnej beran a mamánek. Nedá se odložit z ruky. Dohromady mají energie jako atomovka a já už čerpám jen ze záložního generátoru.

Oslovila jsem proto Veroniku a Andreu z Ne hladu a už nějaký ten pátek s nimi (konkrétně s Veronikou) konzultuju jídelníček. První cíl je napumpovat do mě energii. Druhý cíl je zbavit se pomalu ochranného tukové krytí po porodu (příroda fakt ví, co dělá, ale mě už to neba). A třetí cíl je, naučit se nakrmit dítě, který spolehlivě jí jenom rohlíky, mlíko a vývar.

Seminář o výživě dětí

A jelikož to poslední je něco, na to se mě často ptáte, mám pro vás báječnou zprávu. Holky začaly chystat spoustu zajímavých seminářů a hned první z nich je o výživě dětí! Tam nemůžu chybět! Domluvila jsem si vycházku bez dětí, hurá! Takže kdybyste se se mnou chtěli potkat, probrat muffiny, plíny, kojení a krmení dravé zvěře, ráda se s vámi potkám!

Seminář se koná:

2 komentáře Přidat své
  1. Můj první syn je beran a mamánek a jak píšeš vyzkoušela jsem všechno- spal jen na mne, jinak se do 15 minut vzbudil. V 11 měsících to bylo asi nejhorší a ja bych pro hodinu spánku vlastne udělala cokoliv. Zlomilo se to kolem roka a čtvrt- moc Ti přeju aby to bylo u Tebe dřív.

    1. Díky moc! Nechci zakřiknout, ale láme se to, pomohlo, že se trochu rozpohybval, tak je spokojenější a nekojení přes den (cpu ho vším možným), v noci, se mi vzbudí tak 2-3x za celé jeho spaní, takže na tyhle rychloakce jsem si noční kojení ještě nechala, ale brzo ho předám tatínkovi a bude! Už beze mě fajnově zvládli jednu noc, tak to zvládnou i nadále. Ale mamánek je to pořád ukázkovej. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *