White coffee aneb kávové muffiny

Poctivka poctivá koupila kávu. Jelikož se tam dlouho nedostane, vzala rovnou půl kila v celku. Co s ní? Jednu moka kávičku ráno, nejdřív prohnat mlýnkem, ovonět celý byt, uvařit, vypít, prohnat mlýnkem druhou várku, uvařit, vychladit a lupnout do mufinového těsta s kousky bilé čokolády. Voilá a máme tu kávové muffiny.

Bílá káva jako za starejch časů. Ovšem bez melty, to dá rozum!

Kávomilci uberou mléka na úkor kávy, přidají bílou i navrch a ozdobí černočerným zrnkem. Protože bez křupnutí to nemá ten správnej efekt a tu správnou chuť.

Na šest poctivých kávových muffinů budeme potřebovat:

  • Základní těsto, ze kterého ubereme trochu mléka
  • 50 ml silné kávy
  • lžíci holandského kakaa
  • třetinu tabulky bílé čokolády, pokrájené na malé kousky

Na efektní zdobení si bílou čokoládu rozpustíme v rendlíku, každý muffin trochu pocákáme a přidáme zrnko kávy.

Na muffiny si smíchejte suché ingredience a vedle v jiné míse tekuté. Spojte obě hmoty dohromady, lehce promíchejte a potom improvizujte. Je to moc suché? Přidejte trochu více kávy. K příliš tekuté směsi přidejte mouku. A tak dále.

Naplňte připravené košíčky a dejte péct do předehřáté trouby – 20-25 min. na 180° C.

Vychlazené muffiny pocákejte bílou čokoládou a ozdobte zrnkem kávy, návštěva padne z té vizuální nádhery na zadek a  následně ji chuťově vystřelíte na měsíc. A to se vyplatí.

White coffee muffiny
White coffee muffiny
White coffee muffiny
White coffee muffiny
White coffee muffiny
White coffee muffiny

Až se proberete z agónie, tak čau. Příště budou hrušky, protože je podzim! Užíváte si ho?

6 komentářů Přidat své
  1. Byly výborné! Jen se po nich zaprášilo Přidala jsem do těsta ještě lžičku instantního kafe. A to zrnko kávy na ozdobu je geniální lákadlo.

  2. Moc diky za tve muffinove recepty, prave jsem dodelala kavove a s pritelem snedli na jeden zatah polovinu varky, do rana asi nevydrzi 😀 ocenuji, ze je vse jasne napsane a uprimne popsane 😀 pekla jsem kavovo oriskove poprve a chyba v metrixu nastesti nenastala. Musim priznat, ze sice nenarostly az tak moc, ale nenasla jsem kyprici prasek, tak jsem to riskla bez toho a vyslo to. Chutove fakt skvele, priste dam dokonce jeste vic kavy 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *