Jak a v čem péct muffiny?

Hodně z vás se mě ptá v čem má upéct muffiny. Stačí vám  obyčejné papírové košíčky nebo potřebujete speciální formu? Jak dlouho je máte péct? A musíte vymazávat silikonové formičky?

Já vám na vše ráda odpovím! deme na to!

Jak na muffiny?

Jestli pečete muffiny úplně poprvé, není to žádná věda. Držte se receptu a šlehač zamkněte na zámek. Určitě to nepokazíte, recept na muffiny je totální pekařský bazál a zvládne ho i dítě školou povinné. A kdyby se to přeci jen nepovedlo (znáte to, náhoda je blbec), možná jste udělali některou ze základních chyb.

Přečtěte si článek Jak na muffiny. Možná jste měli moc tekuté ingredience, nebo jste těsto zbytečně přemíchali.

5 muffizáhad

Občas nevíte, co čím nahradit, nebo jestli přidat celozrnnou mouku, sepsala jsem vašich 5 muffizáhad do jednoho článku.

Základní recept

Abyste nemuseli lovit pořád nějaký zajímavý recept na muffiny, připravila jsem pro vás základní recepty, které můžete stokrát obměnit:

Jaká forma na muffiny je nejlepší?

Typy formiček na muffiny jsem pro vás shrnula do článku Forma na muffiny. Najdete v něm kousky, které používám i tipy na to, co si pořídit domů.

Muffiny můžete péct rovnou v papírových košíčcích, pokud nemáte takové ty extra pevné, musíte počítat s tím, že se vám trochu rozlezou a muffiny budou poněkud placaté.

Silikonové košíčky jsou dobré, protože v nich můžete péct rovnou a nic nemusíte vymazávat. Košíčky z muffinů vždycky jednoduše sloupnete. Podle mého to ale potom nevypadá  moc esteticky a pokud necháte muffiny chladnout přímo v silikonu, mohou vám zvlhnout odspodu. Já si silikonové košíčky většinou vykládám papírovými košíčky a po upečení muffinye ze silikonových formiček hned vyndavám. Mám je spíš jako takovou záchranu, když mám špinavou nepřilnavou formu.

V nepřilnavé formě můžete péct s papírovými košíčky i bez nich. Počítejte s tím, že pokud pečete bez papírových košíčků, můsíte formu vymazat a vysypat hrubou moukou.

Jak vysypat nepřilnavou formu na muffiny?

Formu vymažte máslem nebo kvalitním margarínem (třeba Alsan Bio) i na jejím povrchu.

vymazaná forma na muffinyPotom formu vysypejte hrubou moukou (nebo krupicí).

vysypaná forma na muffiny

vysypaná forma na muffinyDo vysypané formy dejte těsto, můžete plnit až po okraj.

muffiny ve formě

A upečte (ideálně 20-25 minut při 180 °C).

čokoládové muffiny

Muffiny z formy vyjměte hned po upečení, aby zespodu zbytečně nevlhly.

čokoládové muffiny

Jeden komentář Přidat své
  1. Tu formu mám už asi 5 let doma a nikdy jsem ji ještě nepoužila 😀 Zatím se držím hlavně klasických barevných košíčků. Děti je milují a alespoň se zabaví s jejich sloupáváním. A recepty určitě zkusím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *